تبلیغات
ستاداساتید و دانشجویی رضا رحمانی - دیدار نمایندگان مجلس نهم با رهبر انقلاب
 
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ستاداساتید و دانشجویی رضا رحمانی
دانشجویان حامی رضا رحمانی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
 

دیدار نمایندگان مجلس نهم با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار نمایندگان منتخب ملت در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تأكید كردند: مجلس در عمل به وظایف مهم و اساسی خود، باید ضمن برخورداری از شاخص های یك مجلس زنده، پرتحرك و پرنشاط در ابعاد مختلف سیاسی، اخلاقی و مالی نیز، ‌مجلسی سالم باشد.
ایشان احساس تكلیف، نیت خالصانه، توكل به پروردگار و تلاش برای كسب رضایت الهی را زمینه و شرط اصلی موفقیت آمیز بودن تلاشهای مجلس و دیگر دستگاهها خواندند و افزودند: اگر این نگاه و این روحیه حاكم شد، به بركت رحمت و یاری پروردگار راهها گشوده و همه مشكلات حل خواهدشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اتكال به قدرت لایزال الهی را رمز قدرت و پیشرفت جمهوری اسلامی دانستند و خاطرنشان كردند: نظام اسلامی در دنیای آشفته مادی، به دفاع از ارزشهای الهی و انسانی برخاسته است و نمایندگان مجلس باید با درك عمیق این مسئله، تقویت ارتباط با پروردگار را راز حقیقی دست یابی به موفقیت بدانند.
ایشان دشمنی استكبار با جمهوری اسلامی را برخاسته از ذات غارتگر سلطه طلبان خواندند و افزودند: برخی با گوشه و كنایه می گویند دنیا را در مقابل نظام قرار ندهید اما این، سخنی از سر نیاندیشیدن است چرا كه مطرح شدن داعیه حكومت دینی و مردمسالاری دینی، بطور طبیعی، فرعونهای جهانی را به مقابله با این نظام و این ملت برانگیخته است.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان مجلس را ركن اساسی نظام برشمردند و به تشریح دو خصوصیت لازم مجلس شورای اسلامی یعنی زنده بودن و سالم بودن پرداختند.
ایشان افزودند: مجلس راكد و خمود با خروجیهای نامناسب، مجلسی ناقص است و نمایندگان منتخب ملت باید با تحقق شاخصهای یك مجلس زنده، «نشاط و تحرك دستگاه قانونگذاری» را عینیت دهند.
 
 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عمل به وظایف اساسی مجلس یعنی تدوین قوانین خوب و نظارت صحیح را نشانه های بارز زنده بودن مجلس دانستند و افزودند: نمایندگان مجلس نهم با توجه به «شاخص های یك قانون خوب» و «معیارهای نظارت صحیح»، به وظایف خود عمل كنند.
ایشان در همین زمینه، نظارتهای ناشی از نیتهای نادرست، نظارتهای جانبدارانه و ضدجانبدارانه و نیز نظارتهایی را كه عمق یابی نمی كند، از جمله نظارتهای نادرست دانستند و افزودند: اینگونه كارها، نشان خواهد داد مجلس به معنای حقیقی كلمه، زنده نیست.
رهبر انقلاب اسلامی، حضور مفید و فعال در صحن علنی مجلس و كمیسیونها را از دیگر نشانه های زنده بودن مجلس برشمردند و خاطرنشان كردند: حضور نامرتب و غیرمفید در جلسات و كمیسیونها از جمله گرفتاریهایی است كه مجلس نهم، سعی كند آن را واقعاً  برطرف نماید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور فعال در فضای سیاسی كشور و منطقه و جهان را از دیگر ضروریات یك مجلس زنده و پرنشاط برشمردند و افزودند: مجلس صحنه نمایانی از «انقلاب، افكار عمومی و سیاستهای كلان» كشور است و باید در حوادث و مسائل داخلی و خارجی، مواضع مشخصی داشته باشد.
رهبر انقلاب با اشاره به حوادث و تحولات عمیق و پرشتاب منطقه افزودند: امروز در منطقه غوغایی است و در این منطقه مهم كه قلب دنیا به شمار می رود، اوضاع عجیبی حاكم شده است.
ایشان خاطرنشان كردند: اگر نمایندگان مجلس درباره حوادث منطقه، در وقت مناسب، مواضع مناسبی بگیرند، حتماً در افكار عمومی ملتهای منطقه و كشورهای مؤثر در تحولات منطقه، تأثیرگذار خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در ادامه سخنانشان به تشریح دومین ویژگی ضروری مجلس یعنی سالم بودن پرداختند.
ایشان، برخورداری مجلس و فردفرد نمایندگان مردم را از سلامت «سیاسی، اخلاقی و مالی» كاملاً ضروری برشمردند و افزودند: اگر گرایشی ولی كوچك در منافات با برخی اصول انقلاب در مجلس شكل بگیرد این نشانه عدم سلامت سیاسی مجلس است.
رهبر انقلاب بی توجهی به دغدغه ضروری احساس وظیفه، بی مبالاتی درباره مسائل مالی را از دیگر نشانه های ناسالم بودن مجلس خواندند و افزودند: هیأت رئیسه و نمایندگان تلاش كنند مجلس نهم در زمینه كاهش هزینه های بیهوده، الگو شود.
ایشان خاطرنشان كردند: البته در میان نمایندگان مجلس كسانی كه در این زمینه ها بخوبی احتیاط و مراقبت می كنند كم نیستند و این واقعیت مهم و تحسین برانگیز، نیازمند شكرگزاری است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تأكید چند سال قبل ایشان در زمینه خودنظارتی مجلس افزودند: البته در این مورد، قانونی هم تصویب شده و لازم است نمایندگان با خود نظارتی و مراقبت دائم از خود و دیگر نمایندگان، از سلامت مجلس صیانت كنند.
پرهیز از تعرض به آبروی دیگران از دیگر مسائلی بود كه رهبر انقلاب اسلامی آن را از نشانه های مهم سلامت مجلس خواندند.
ایشان به منتخبان ملت خاطرنشان كردند: متوجه باشید كه شما از پشت بلندگویی ملی حرف می زنید و لازم است از تعرض به آبروی دیگران، بیان اتهاماتی كه ثابت نشده است و طرح مسائل خصوصی افراد بشدت پرهیز كنید.
هیاهو و جنجال برخی نمایندگان هنگام حرف زدن دیگر نمایندگان و یا مسئولان دولتی، ‌انتقاد صریحی بود كه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان كردند.
رهبر انقلاب تأكید كردند: مجلس جای گفتگوی حكیمانه و خردمندانه است و این مسئله با هیاهو هنگام حرف زدن دیگران كاملاً منافات دارد و این عادت بسیار بد و حیرت انگیز باید در مجلس شورای اسلامی ریشه كن شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استقلال مجلس را مسئله ای بسیار مهم و از نشانه های سلامت نهاد قانونگذاری دانستند و خاطرنشان كردند: در همه دولتهای گذشته و همه دوره های مجلس این تذكر داده شده است كه نباید به اسم استقلال مجلس، درباره هر مسئله ای به دولت معترض شد، مجلس اگر نظر مخالفی دارد می تواند با پرهیز از اینگونه برخوردهای غیرمفید، در آن زمینه، قانون بگذارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین اتحاد و همدلی را، مسئله و ضرورت مهم روز خواندند و افزودند: معنای این مسئله همسان بودن فكرها نیست و كسی از بیان اختلاف نظرها، ابایی ندارد اما باید كاملاً مشخص باشد كه در عین اختلاف نظر و سلیقه، دستهای مسئولان در دست یكدیگر است و همه با هم در مسیر اعتلای كشور و تحقق اهداف انقلاب،‌ به پیش می روند.
رهبر انقلاب اسلامی دوئیت و تفرقه را نشانه ضعف خواندند و افزودند: در زمینه اختلاف نظرها نیز مراجع حل اختلاف مشخصند و مراجعه به قانون یا نظر شورای نگهبان، تكلیف همگان را مشخص می كند و در هر حال باید اتحاد و همدلی مسئولان بروز بیاید.
ایشان در همین زمینه افزودند: البته همه دو سه طرف موجود از مذمت اختلاف سخن می گویند اما در عمل نمونه های اختلاف، گاه دیده می شود كه همه مسئولان و دستگاهها در درون خود و در ارتباط  با یكدیگر باید اتحاد و همدلی را حفظ و تقویت كنند.
ایشان همچنین با تشكر از سخنان خوب و مفید آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افزودند: امید واثق وجود دارد كه مجلس با استقلال، آزاد فكری، رعایت مصالح كشور، احساس شجاعت در مقابل دشمن و امید به آینده، فعالیتهای خود را برنامه ریزی و پیگیری كند.
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان، آینده روشن ملت و نظام را، حقیقتی بشارت داده شده خواندند و با تجلیل از ایمان ملت و جوانان خوب كشور افزودند: به یاری پروردگار محور حركت عمومی كشور، تفكر و جهت گیری دینی و اسلامی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ابراز امیدواری كردند: به اذن الهی در این دهه كه دهه پیشرفت و عدالت است ایران به پیشرفت محسوسی دست یابد و در پایان دوره میزان چشمگیری از عدالت در كشور محقق شود.
در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آقای دكتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادوار مختلف قانونگذاری در ایران، دوران قانونگذاری بعد از انقلاب اسلامی را شكوفاترین دوران پارلمانی كشور برشمرد و افزود: در این دوره با تصویب میزان قابل توجهی از قوانین و اتكاء به جنبه ی آزادی و مبانی دینی، حركت رو به جلوی كشور رقم خورده است.
وی همچنین بر ضرورت تدوین نقشه راه مناسب برای تأمین منافع ملی و زمینه سازی برای آرامش پویا در كشور تأكید و رصد دائمی حوادث كشور و دفاع از حقوق ملی را از وظایف مجلس شورای اسلامی توصیف كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان گزارشی از تركیب كمی و كیفی منتخبان این دوره مجلس شورای اسلامی، پایبندی به آرمانهای انقلاب اسلامی و شجاعت در دفاع از حقوق ملت را از ویژگی های بارز نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست.
 
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


1398/05/5 03:48 ق.ظ
The favorable male organ magnification supplements survive
people that in fact puzzles out what did you say?
they promise an individual. Any penis magnification tablet with the purpose of
can give up something, flush specifically partially the crawl, fall
under that classification. Other than you'll find families that employed male organ magnification capsules prevail on a compact penile sizing growth, utter 50 % a edge or perhaps a complete shuffle, after
which it go around influence grave things about this, in which very easy vocation. The truth is they am alive auspicious to truly
attended across these male member magnification supplements with the aim of be successful
after that distribute amazing, even though it is simply a single " as well as consequently.
Penis-Training? Agreed, other than only while using the genuine design! We've put to the test the first extender whose effectiveness continues to be established near inquiries - at this juncture you might chose the surprising results.
Intensely brave persons experiment with the idea themselves with injecting of oils (such for instance coconut lubricate) along with textiles (such to the same degree silicone or maybe a salt result), generally without having medical guidance. These stratagems could potentially cause enormously dangerous infections then infections, also there isn't a data that they operate.
We appraised the most beneficial manhood bulge pills to survive unfilled dazed at this time there. Air free to ensure them absent and make a decision which one is the greatest to suit your needs.
1398/04/30 08:12 ب.ظ
general concept I’ve get hold of when expecting fill with roughly
speaking go out with all the rage L . a . ends up being
that it must be EXCELLENT inflexible in order to meet somebody.
Anyway with the intention of can be a presented. One of several fundamental “engagement” I
took later redeploying now lived using a a big
shot I endured in a healthiness cooking collective arrived Santa Monica.
It's a short time now destiny. But not generally.
1396/05/15 06:24 ب.ظ
Hey! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
Is it tough to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to begin. Do
you have any tips or suggestions? With thanks
1396/05/14 11:46 ب.ظ
Thanks for your marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you can be a great author.I will
be sure to bookmark your blog and may come back in the foreseeable future.
I want to encourage you continue your great job, have a nice
morning!
1396/05/13 11:03 ب.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching
for how to stop a foot pain
1396/01/24 01:55 ق.ظ
Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and everything. But just imagine if you added some great photos
or videos to give your posts more, "pop"! Your content is
excellent but with images and video clips, this website could undeniably be one of the very best in its niche.
Awesome blog!
1396/01/20 08:16 ب.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
1396/01/18 04:38 ب.ظ
Wow, this article is nice, my sister is analyzing these things,
thus I am going to tell her.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب